Když deka pouští chlupy

Jak upozorňujeme u každého našeho produktu, deky jsou upleteny z tzv. česanců. To znamená, že se jedná o nespředená vlákna vlny a díky tomu může deka pouštět chlupy. Každá vlna časem plstnatí, což je její přirozený proces a měla by přestat chlupy pouštět, nebo jen v omezené míře. Někdy ovšem závisí i na materiálu, kde máte deku položenou. Některé materiály můžou chlupy z deky přímo tahat, na některých skoro nic nepoznáte.

Nicméně pokud Vám to překáží lze vlnu podrobit většímu plstění. Musíme však upozornit, že vlna změní trochu svůj charakter. Ale měla by přestat chloupky úplně pouštět a bude tím pádem i odolnější. Někteří si to dokonce chválí, že deka si jim líbí potom více.

Dáme ji do pračky?

Jde o to dát deku do pračky na ruční praní nebo program na vlnu. Nastavit pračku na co nejnižší teplotu a nejjemnější ždímání. Prášku na praní použít opravdu minimum. Z pračky vytahovat opatrně, deka bude hodně nasáklá vodou a bude těžká. Deku po vyprání nechat volně rozloženou uschnout. Samotná vlákna se spojí, jakoby do sebe zaklesnou. Deka příjde trochu o svou nadýchanost, ale vlákna jde zase trochu zpětně načechrat. Rozměr by se neměl změnit.

Koukni na video!

Zde přikládáme i odkaz i na zahraniční video, kdy slečna dá celou deku do pračky a je potom vidět jak deka vypadá po procesu plstění. A jak jde vlákna zpětně načecharat.
h

Mějte však prosím na paměti, že se deka změní, a už není cesty zpět.

One thought on “Když deka pouští chlupy

  1. Gabča says:

    Skvělej tip pro deky. Tohle sem přesně potřebovala, ještě bych chtěla dodat že deku pak stačí obyčejným kartáčem přeject a je jak nová 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *